Změna MAC adresy wifi adaptéru na Androidu (HTC Desire Z / Vision / G2)

Změna MAC adresy (známá též jako MAC spoofing) je věcí, kterou většina lidí asi nikdy nevyužije. Jsou zde ale případy, kdy se to hodí. Příkladem budiž situace, kdy pro přístup k Wi-Fi musíte mít zaregistrovanou MAC adresu. Když ji máte tak je všechno fajn. Ale pak přijde den a vy změníte telefon (jiný telefon, jiná MAC adresa) nebo máte zaregistrovaný notebook, který s sebou zrovna nemáte a potřebujete se na Wi-Fi připojit telefonem.

Postup je poměrně jednoduchý ale základní podmínkou je, že máte ROOT.

Co budeme potřebovat?

  1. Výše zmíněný ROOT
  2. Aplikaci Terminal Emulation (najdete ji na marketu)

Postup

  1. Spustíme aplikaci Terminal Emulation
  2. Zadáme příkaz su pro získání oprávnění uživatele root a potvrdíme enterem
  3. Zjistíme jméno Wi-Fi adaptéru. Na mém HTC Desire Z je to eth0 ale na jiném typu telefonu to stejnětak může být wlan0. Toto provedeme příkazem iwconfig (tento krok je nutný pouze, pokud neznáme jméno adaptéru)
  4. Zazálohujeme si původní MAC adresu příkazem ip link show eth0 > /sdcard/puvodni_mac.txt kde eth0 je jméno adaptéru, které jsem zjistili v minulém kroku a /sdcard/puvodni_mac.txt je jméno souboru kam chceme zálohovat včetně absolutní cesty (vytvoří se automaticky) – (tento krok je dobrovolný)
  5. Samotnou změnu provedeme zadáním příkazu ip link set eth0 addresss 00:00:aa:dd:cc:dc (jméno adaptéru a MAC adresu zadejte takové, jaké potřebujete)
  6. Hotovo! Ověření výsledku můžeme provést příkazem ip link show eth0